Profil spoločnosti

O spoločnosti Molpir

Spoločnosť Molpir je obchodná firma zaoberajúca sa vývojom, výrobou, dovozom a následnou distribúciou širokého sortimentu autodoplnkov na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Molpir bol založený roku 1993 so sídlom v Bratislave a od začiatku je snahou spoločnosti napĺňať predstavy a sny všetkých svojich zákazníkov o komforte, pohodlí, ale i bezpečnosti ich automobilov.

 

Každý má sny o vybavenosti svojho vozidla a spoločnosť Molpir vie Vaše sny premeniť na skutočnosť.

 

MOLPIR vie, že víťazia rýchle sny

Tlak trhu a snaha lepšie uspokojovať potreby zákazníkov viedli k dynamickému rozvoju firmy. V súčasnosti má firma okrem bratislavskej centrály dve pobočky v Českej republike - v Olomouci a v Prahe. Pobočky sú vzájomne prepojené počítačovou sieťou, ktorá umožňuje kvalitnú a rýchlu komunikáciu. Molpir si časom vybudoval pružný logistický systém, prostredníctvom ktorého realizuje presuny tovaru medzi skladmi.
jednotlivých pobočiek. Ak sa objednaný tovar nachádza v niektorom sklade spoločnosti,

 

MOLPIR realizuje špeciálne požiadavky

Spoločnosť Molpir si od začiatku uvedomovala, že jedine plnou profesionalitou svojich služieb a investíciami do vývoja a rozvoja firmy bude schopná reagovať na najnáročnejšie požiadavky zákazníkov.
K obchodným aktivitám tak postupne pribúda aj vývoj a výroba vlastných produktov, čím Molpir realizuje špeciálne požiadavky svojich zákazníkov z radov výrobcov automobilov.

 

Ako príklad možno uviesť špecifické súpravy centrálnych zamykaní, klimatizačné systémy, rôzne elektronické moduly, kabeláže a iné. V roku 1998 získal Molpir certifikát ISO 9001. Na začiatku roku 2003 jednotlivé firemné prevádzky zamestnávali vyše 40 zamestnancov. V roku 2004 bola v Bratislave otvorená nová 3-podlažná administratívna budova, spolu s novými skladovacími priestormi, vývojovým pracoviskom a servisnými priestormi navrhnutými tak, aby bolo možné pracovať aj na veľkých nákladných vozidlách a autobusoch.

 

MOLPIR venuje prvoradú pozornosť výberu dodávateľov

Naplňovanie predstáv zákazníkov firmy Molpir je možné len za predpokladu dobrého rozhodnutia pri výbere obchodných partnerov. Len dlhodobá a otvorená spolupráca vedie k úspechu. Molpir venuje prvoradú pozornosť výberu dodávateľov.

 

V zozname preto nájdete len renomované európske alebo svetové značky. Medzi hlavných dodávateľov patrí koncern DELPHI (Taliansko - autoklimatizácie, náhradné diely na autoklimatizácie a špeciálne náradie), EBERSPÄCHER (Nemecko - nezávislé kúrenia), MAGNETI MARELLI (Taliansko - autobatérie), VDO SIEMENS (Nemecko - autorádiá, multimédiá, navigačné systémy, ostatné audio komponenty), DEFA (Nórsko - autoalarmy, elektrické predohrevy vozidla) a iní dôležití partneri dodávajúci vysoko
kvalitné produkty. Všeobecne sa dá povedať, že hlavní dodávatelia sú z Talianska, Nemecka, Nórska, Španielska, USA a Ďalekého východu.

 

MOLPIR pracuje s významnými odberateľmi

Spoločnosť si časom vybudovala na slovenskom i českom trhu silnú pozíciu a patrí k popredným dodávateľom autodoplnkov. Molpir uskutočňuje želania koncových klientov prostredníctvom veľkého množstva odberateľov. Medzi najdôležitejších zákazníkov spoločnosti patria tzv. OE partneri. V súčasnosti je to predovšetkým ŠKODA AUTO a.s., Mladá Boleslav a TEREX - TATRA Kopřivnice.
Pre ŠKODU AUTO a.s. dodáva Molpir elektrické ovládania okien, centrálne zamykania a sortiment iných drobných produktov, ako napríklad káblové adaptéry a iné.

 

Pre nový model nákladného vozidla TATRA dodáva Molpir kompletný klimatizačný systém určený na sériovú zástavbu do vozidiel. V minulosti to boli dodávky automatických klimatizačných jednotiek unikátnej konštrukcie pre luxusnú limuzínu Tatra 700.

 

Okrem týchto kľúčových OE zákazníkov spolupracuje Molpir s generálnymi importérmi
vozidiel rôznych značiek a ich dílermi. Nesmieme obísť ani širokú sieť nezávislých montážnych
stredísk a servisov. Medzi úspechy patria aj dodávky komponentov a zariadení pre výrobcov traktorov,
vozidiel špeciálneho určenia, vojenskej techniky, železnice, letectva a iné.

Potrebujete poradiť?
+421 (0) 902 971 121
Zaujala vás táto ponuka?